Polecamy
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
O autorze

Igor Witkowski - pisarz, dziennikarz, podróżnik, autor kilkuset artykułów i ponad stu książek.

Urodził się w maju 1963 roku w Warszawie, gdzie mieszka i pracuje. Jest autorem ponad 100 książek, przez co pozostaje jednym z najpłodniejszych autorów polskich. Napisał również kilkaset artykułów, publikowanych najpierw w czasopismach „Technika Wojskowa”, „Technika Wojskowa – Historia” i „Lotnictwo”, a później w miesięcznikach „Nieznany Świat”, „Nexus” i innych. Brał udział w kilkudziesięciu telewizyjnych programach dokumentalnych dla stacji TVP, TVN, Discovery Channel, dla amerykańskiego History Channel i innych. Był redaktorem naczelnym miesięczników „Technika Wojskowa” i „Druga Wojna Światowa”.

Jego książki początkowo poświęcone były historii wojskowej, a w szczególności historii nauki i techniki wojskowej. Na tym polu za swe największe osiągnięcie sam uważa „Nową prawdę o Wunderwaffe”, która stanowi kompleksowy opis projektów zbrojeniowych i naukowych Trzeciej Rzeszy i jak żadna inna podobna publikacja, została oparta na własnych poszukiwaniach autora w archiwach na trzech kontynentach, stanowiąc ukoronowanie kilkunastu lat pracy badawczej.

W późniejszym okresie, po roku 2005, Igor Witkowski zmienił jednak swe autorskie zainteresowanie ku odleglejszej historii naszej cywilizacji, w tym nieznanym aspektom cywilizacji starożytnych. Za najważniejszą publikację Witkowskiego dotyczącą cywilizacji starożytnych uważana jest książka „Oś świata”, która miała już kilka wydań i zawiera opis oparty na własnych badaniach autora w terenie, dotyczący boliwijskich ruin Puma Punku. Znajdują się tam bloki kamienne, których skopiowanie byłoby, zdaniem wielu specjalistów, niemożliwe nawet dzisiaj. „Oś świata” to jedyna książka na świecie, poświęcona obszernej analizie tej zagadki.

Po kilku kolejnych latach okazało się, że analizowanie najnowszej nauki i techniki oraz jednocześnie cywilizacji starożytnych stało się trampoliną do wkroczenia na nowe pole, jakim jest jakościowo nowe rozumienie ogólnych praw rozwoju ludzkości i jej cywilizacji, będące unikalną bramą do zrozumienia dróg ku przyszłości naszego świata. Pozwoliło to dostrzec ponadczasowe prawa rozwoju ludzkości w oparciu o podstawy psychologiczne (ewolucję psychiczną), które są dla naukowców trudno dostrzegalne, jako że wymagają syntezy wiedzy z różnych dziedzin oraz rozumienia prawdziwych mechanizmów rozwoju człowieka, co jest wyzwaniem bardzo trudnym. Temu zagadnieniu poświęcone są najnowsze (i najważniejsze) książki tego autora, dostępne w tym sklepie. Igor Witkowski przewidział w nich m.in. załamanie dotychczasowego świata i opisał drogi pokonania ograniczeń rozwojowych ludzkości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl